„Jedla jsem tak, jak jsem to viděla doma.“

Hanka bojovala s nadváhou již od dětství. Ve svých 24 letech se dostala na váhu 114 kilogramů, což je při jejích 166 centimetrech hazard se zdravím. Problém pramenil ze špatných stravovacích návyků jejích rodičů. „Jedla jsem tak, jak jsem to viděla u našich, i když i oni mají nadváhu, dlouho mi to přišlo normální,“ kroutí hlavou Hanka, která to dnes vidí z docela jiného pohledu.

Ve 24 letech se Hanka dostala na váhu 114 kilogramů!

Nešlo však jen o to, že Hanka nebyla spokojená se svým vzhledem. I přes její nízký věk se brzy objevily problémy se srdcem a vysokým krevním tlakem, na který musela brát pravidelně léky. Naše podrobná analýza Hančina organismu navíc odhalila, že její metabolický věk je o hodně vyšší, než ten kalendářní. Vyšplhal se až k číslu 56!

I když je Hanka tak mladá, její metabolický věk se vyšplhal k číslu 56!

Na myšlenku zkusit zhubnout se Světem zdraví jsem nepřišla já, ale objednala mě teta. Četla na internetu nějaké články a moc se jí líbilo, jak to ve Světě zdraví funguje. Už se na mě asi nemohla dál dívat, jak se ničím,“ povzdechne si Hanka a dodává, že právě teta byla celou dobu její hlavní oporou. A pak přišla první konzultace.

„Teta už se nemohla dívat, jak se ničím a tak mě objednala do Světa zdraví.“

První schůzka byla fajn, snad s nikým jsem nikdy neprobírala své zdraví a stravování do takových podrobností. Když jsem pak ale dostala jídelníček, stejně jsem se bála toho, že budu mít na každý den přesně nalajnovaná jídla a ještě budu trpět hladem.“ To se ale nestalo, Hanka dostala výživový plán, který byl ušitý přímo jí na míru. Obsahoval doporučení, jaké potraviny kdy jíst včetně návrhů na konkrétní jídla.

„Bála jsem se, že dostanu jídelníček nalajnovaný na každý den a budu mít akorát tak hlad!“

Na začátku mi pomáhaly návrhy konkrétních jídel, ale pak jsem se naučila podle plánu vařit sama a konečně mi došlo, že to není dieta, ale vlastně můj nový životní styl. A moc se mi líbil, protože jsem neměla hlad, ani mě nehonila mlsná,“ pochvaluje si Hanka. Začala se o vaření více zajímat a zařadila do svého režimu i pohyb. Někdy jezdila na rotopedu a když to počasí dovolovalo, tak i na bruslích.

„Konečně mi došlo, že to není dieta, která za pár týdnů skončí a já se vrátím k původnímu stravování, ale spíš nový životní styl.“

Hanka dodržovala vše, na čem se s výživovou poradkyní dohodly a váha šla krásně dolů.Ani já nejsem dokonalá a přiznávám, že když jsem měla zkouškové období ve škole, tak se váha na chvíli zastavila. Za to mohl nejspíš ten stres a také jsem neměla tolik času na pohyb.“ Naštěstí se ale vše brzy spravilo.

Ručička na váze šla dolů, ale to nebylo jediné Hančino vítězství.

Hance se za rok, kdy k nám pravidelně docházela, podařil malý zázrak. Zhubla totiž přes 25 kilogramů, snížila metabolický věk z 56 na 38, ale hlavně se zlepšil její zdravotní stav! Léky na vysoký tlak mohla vysadit a ještě dostala od své lékařky pochvalu.

Hanka shodila 25 kilogramů a metabolický věk snížila z 56 na 38!

Za ten rok se toho hodně změnilo. Jsem ráda, že se zlepšil hlavně můj zdravotní stav, ale za ta kila dole jsem také šťastná. Užívám si pochval od svých kamarádů, jak mi to teď sluší a ten pocit, když si v obchodě zkouším oblečení menší velikosti, je k nezaplacení,“ raduje se Hanka a do budoucna uvažuje nad tím, že ještě nějaké to kilo dolů dá.Jediné, co mě trochu mrzí, je, že rodiče se sebou nic dělat nechtějí, ale snad je časem přesvědčím,“ nevzdává se Hanka naděje, že i její rodina udělá něco pro své zdraví.

Zbavit se špatných stravovacích návyků, které máte zafixované již od dětství, bývá jednou z nejsložitějších překážek v hubnutí. My vám s tím však dokážeme pomoct!

Miroslava Vránová, výživová specialistka
Na Světě zdraví se mi líbí, že řeší každého klienta komplexně a nepohlíží jen na problém s hmotností. A to je to, co mě na tom baví. Najít příčinu potíží a pomoci nejen se snižováním hmotnosti, ale zohlednit všechny aspekty tak, aby byl každý spokojený a eliminoval případné zdravotní potíže.