„Každý večer jsem po práci zajídala stres!“

Jana (46 let), před

... a po

Jana bojovala s tím, co trápí většinu z nás. Hubnutí ji totiž komplikovala slabá vůle a především chutě na nezdravé pochoutky, kterými si kompenzovala únavu z náročného zaměstnání. „Posledních 15 let šla moje váha pomalu ale jistě nahoru. Pořád jsem to přičítala těžké práci, ale ve skutečnosti za to mohl můj zlozvyk si večer dát skleničku vína a k tomu pořádnou mísu brambůrků nebo oříšků. Měla to být taková moje odměna za celodenní shon,“ vysvětluje Jana a dodává, že s hubnutím se pokoušela bojovat několikrát sama, ale bez většího úspěchu.

„I když jsem se hýbala a denně ujela na kole třeba 50 kilometrů, stejně jsem nezhubla ani kilo.“

I přesto, že je Jana docela velký sportovec a dokonce uběhla půlmaraton, kila ani přesto stále nešla dolů.Už jsem byla zoufalá a rozhodla jsem se vyzkoušet jiné redukční programy, jenže jsem jen dvakrát vyhodila nehorázné peníze a po ukončení se projevil jojo-efekt. Nabrala jsem ještě víc než předtím.“ Ručička váhy se vyšplhala k 76 kilogramům, což při výšce 168 centimetrů začala Jana silně pociťovat.

Když se ručička váhy vyšplhala k číslu 76 kilogramů, řekla si Jana dost!

Styděla jsem se za to, jak vypadám a kupovala si volné oblečení, jen abych svá kila zamaskovala. Už jsem se sama hubnout nesnažila, protože mi bylo jasné, že bez odborné pomoci to nezvládnu.“ Do světa zdraví Janu přivedla úplná náhoda. Jednoho dne šla kolem výlohy Světa zdraví a rozhodla se zjistit si víc na webových stránkách, kde si také hned objednala konzultaci. Líbilo se mi hlavně to, že jde o dlouhodobý program a hubne se s rozumem. Nikdo mi nesliboval žádné zázraky na počkání, shrnuje Jana to, čím jí náš program především zaujal.

„Líbilo se mi, že mi ve Světě zdraví neslibovali žádné zázraky, ale hubnutí s rozumem!“

Janu čekala podrobná analýza jejích jídelních návyků a také organismu. Odhalila, že její metabolismus velmi špatně spaluje tuky a také to, že má zvýšenou hladinu cholesterolu. Na základě těchto zjištění jsme Janě vypracovali výživový plán, přičemž jsme brali v potaz i to, co má ráda, ale i vhodné a nevhodné potraviny pro její metabolismus.

„Konečně jsem přišla na to, proč ani při sportování nehubnu! Mé tělo totiž špatně spaluje tuky.“

„Do této doby jsem byla navíc přesvědčená, že i dostatečně piji, jenže stačilo si spočítat sklenice a zjistila jsem, že i v téhle oblasti mám značné mezery,“ tvrdí  Jana a dodává, že během hubnutí neměla vůbec hlad a konečně se jí podařilo zařadit i svačiny.Ne všechna doporučení jsem ale dodržovala na 100 %, třeba kávu s mlékem jsem si neodpustila,“ směje se.

„Překvapilo mě, jak šlo celé hubnutí lehce.“

Po devíti měsících, kdy Jana docházela do Světa zdraví na konzultace, se dostala na svou vysněnou váhu. Zhubla 13 kilogramů a tuto váhu si i nadále udržuje. Ani po dosažení svého cíle se nám ale neztratila z očí, chodí na pravidelná převážení a pokud si neví s něčím rady, jsme jí stále k dispozici. „Koupila jsem si pár kousků nového oblečení a dokonce jsem provětrala i plesové šaty, které mi padly naposledy před 15 lety. Manžel se dokonce svým známým chlubil, že má zpátky tu ženu, kterou si kdysi bral,“ raduje je paní Jana, která má ve svých 46 letech postavu, kterou měla, když jí bylo 31 let.

Také vás trápí chutě na sladké nebo zajídáte stres nezdravými pochoutkami? Pomůžeme vám se těchto zlozvyků zbavit a nastartovat proces hubnutí.

Miroslava Vránová, výživová specialistka
Na Světě zdraví se mi líbí, že řeší každého klienta komplexně a nepohlíží jen na problém s hmotností. A to je to, co mě na tom baví. Najít příčinu potíží a pomoci nejen se snižováním hmotnosti, ale zohlednit všechny aspekty tak, aby byl každý spokojený a eliminoval případné zdravotní potíže.