„Manžel mi zpočátku nevěřil, že opravdu zhubnu!“

Martina (38 let), před

... a po

Paní Martinu trápilo to, co mnoho ostatních žen. Nikdy sice nebyla úplně štíhlá, ale po dvou porodech šla váha povážlivě nahoru, kde už bohužel zůstala i přes veškeré snahy Martiny hubnout.

„Dlouhé roky se mi nedařilo shodit, co jsem přibrala během dvou těhotenství!“

Ve chvíli, kdy mě váha začala omezovat v pohybu, jsem si řekla dost a začala hledat nějaké rozumné řešení, protože sama jsem s kily bojovala marně,“ vysvětluje Martina a dodává, že do Světa zdraví ji přivedla maminka, která již s naším programem sama měla pozitivní zkušenosti. Pomohla jí i podpora kamarádů, avšak od manžela se přílišného pochopení nedočkala. Nevěřil jí, že tentokrát to bude opravdu fungovat.

„Manžel mému rozhodnutí zpočátku nechtěl uvěřit.“

Před samotným rozvržením výživového plánu čekalo Martinu ještě kolečko nezbytných vyšetření a podrobná diagnostika jejího organismu. Testy však objevily nejen nedostatky ve stravování, ale i mnohem závažnější zdravotní komplikace.

Vyšetření ukázalo nejen nedostatky ve stravování, ale i zdravotní problémy.

Na základě krevních testů mi bylo zjištěno, že mám nejen vysoký cholesterol, ale i zvýšenou funkci štítné žlázy. To mě do té doby vůbec nenapadlo a samozřejmě mě takové výsledky ani trochu nepotěšily. O to víc jsem se ale ujistila, že jsem se rozhodla pro správnou věc. Možná jsem přišla za pět minut dvanáct, prozradila Martina to, co jí nejvíce překvapilo.

Martina již plánovala, že se objedná i na vyšetření štítné žlázy.

Paní Martině jsme na základě výsledků pro jistotu doporučili i objednání ke své praktické lékařce, která ji měla poslat na vyšetření štítné žlázy. Nakonec to ale nebylo vůbec potřeba, jak to?

„Stravování podle výživového plánu mě začalo vážně bavit!“

Martině jsme připravili výživový plán na míru a přesně jí bylo vysvětleno, které potraviny jsou pro ni vhodné a které nikoliv vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu.

Nemusela jsem se nijak extrémně omezovat, jen jsem se držela toho, co jsem měla v plánu. Ale i přesto všechno fungovalo tak, jak mi ve Světě zdraví slibovali. Hubla jsem a i manžel musel uznat, že na tom něco bude, směje se Martina a dodává, že právě on byl ten, jenž byl z jejích úspěchů nejvíce překvapený.

Po čase Martina nejen zhubla, ale výrazně se zlepšily i výsledky krevních testů.

Ještě větší radost, než se shozených kilogramů, měla ale Martina z krevních testů, které jsme po nějaké době opět udělali. Vyváženou a zdravou stravou se jí nejen snížil cholesterol, ale dokonce se výrazně zlepšily i výsledky štítné žlázy.

„Se štítnou žlázou už jsem k lékaři chodit nemusela.“

Ke specialistovi jsem už žádanku nepotřebovala a i praktická lékařka se divila, co všechno jsem změnou životního stylu dokázala, dodává Martina, které se za 6 měsíců podařilo zhubnout 14,1 kilogramů. Z původní váhy 83,2 kg se tak dostala na 69,1, což je při jejích 169 centimetrech opravdu znát, v pase totiž zhubla o 12 centimetrů!

„Konečně od manžela zase slýchám komplimenty.“

Ani nevíte, co je to za pocit, když vás někdo chválí za to, jak vám to sluší. To už jsem dlouho nezažila a teď si užívám i komplimenty od manžela. Vím totiž, že jsou zasloužené,“ směje se Martina a dodává, že rozhodně bude se zdravou stravou pokračovat i nadále, protože si ji kupodivu zamilovali i její děti.

Také bojujete s kily, která jste nabrala v těhotenství? I těch se dá lehce zbavit. Objednejte se k nám do poradny a prožijte příběh Martiny na vlastní kůži.

Miroslava Vránová, výživová specialistka
Na Světě zdraví se mi líbí, že řeší každého klienta komplexně a nepohlíží jen na problém s hmotností. A to je to, co mě na tom baví. Najít příčinu potíží a pomoci nejen se snižováním hmotnosti, ale zohlednit všechny aspekty tak, aby byl každý spokojený a eliminoval případné zdravotní potíže.